Egzamin PMP® wg 5-tej Edycji PMBOK® Guide

Project Management Institute (PMI)® ogłosił, że przygotowywane są istotne zmiany w egzaminie Project Management Professional (PMP)®, wynikające z najnowszej, 5-tej Edycji standardu A Guide to the Project Management Body of Knowledge (PMBOK® Guide), jaka pojawiła się w styczniu 2013. Te zmiany, mające znaczny wpływ na stopień trudności egzaminu PMP® wejdą w życie od 31 lipca 2013.

Jakie są najważniejsze zmiany dokonane w 5-tej Edycji standardu PMBOK® Guide?

Opis tych najważniejszych zmian znajdziecie w tekście: „Pojawiła się 5-ta edycja PMBOK® Guide”.

Jak zmiany w standardzie PMBOK® Guide wpływają na egzamin certyfikacyjny PMP® ?

PMI stosuje podejście polegające na tym, że wraz z pojawieniem się nowej Edycji standardu  - w grudniu 2012  5-tej Edycji – dokonywane są także zmiany w zawartości egzaminu certyfikacyjnego PMP®, odpowiadające zmienionej zawartości standardu.

Szacuje się, że około 1/3 pytań egzaminacyjnych może ulec zmianie na skutek zmienionych treści standardu PMBOK® Guide. PMI przygotowuje więc nowe pytania, które zastępują pytania dotychczasowe, zgodnie z wcześniej opublikowanym harmonogramem zmian w egzaminie PMP®.

Zmiany w egzaminie PMP® wejdą w życie od 31 lipca 2013.

Oznacza to, że:

  • Egzamin PMP® przeprowadzany do 31 lipca oparty jest o PMBOK® Guide Fourth Edition 
  • Egzamin PMP® przeprowadzany po 31 lipca oparty jest o PMBOK® Guide Fifth Edition

Gdzie w Polsce można zdawać egzamin PMP® ?

Egzaminy odbywają się w ośrodku certyfikacyjnym firmy Integral Technologies, będącej autoryzowanym ośrodkiem egzaminacyjnym Prometric (00-851 Warszawa, ul. Waliców 11, budynek Aurum, wejście z holu głównego).

Wszystkie kwestie związane z egzaminem: zapisy, terminy, płatności należy dokonać poprzez stronę www.prometric.com, na: https://www.prometric.com/en-us/clients/PMI/Pages/landing.aspx

PMP, and PMBOK are registered marks of the Project Management Institute, Inc.

Znajdź nas na Facebooku!