Konferencja AgileGames #3 - 8.03.2020 Warszawa

AgileGames #3 to wydarzenie mające na celu połączenie świata zwinnego tworzenia produktów oraz świata gier. Naszą misją jest pokazywanie jak można zwiększać innowacyjność i współpracę w zespołach dzięki wykorzystaniu metafor i mechaniki gier. Zapraszamy 8 marca 2020 na ul. Puławską 182 (Biuro 7N na 12 piętrze).

Co będziemy robić?

– Grać w różne gry – trzy gry w ciągu jednego dnia

– Wymieniać doświadczenia, jak i pomysły na wykorzystanie gier i symulacji w swoim środowisku pracy – Rozmawiać, integrować się i uprawiać networking

W jakie gry zagramy?

Productize

„Productize” jest autorską grą/symulacją przygotowaną z myślą o osobach, które chcą lub dopiero zaczynają swoją przygodę z zarządzaniem produktem. Koncentruje się ona na takich aspektach jak: analiza wartości biznesowej, zarządzanie backlog’iem i release’ami oraz umiejętność wykorzystania informacji zwrotnych z rynku. Gra w unikalny sposób łączy klasyczne elementy rozgrywek (jak karty do gry czy tablice) oraz aplikację webową sterującą jej mechaniką. Podczas rozgrywki uczestnicy zarządzają wirtualnym produktem obserwując wpływ swoich decyzji na jego sukces. Grupą docelową mogą być wszystkie osoby biorące udział w cyklu życia oprogramowania ze szczególnym uwzględnieniem osób podejmujących decyzje produktowe. Gra przeprowadzana jest w kilku rundach. Wszyscy uczestnicy podzieleni są na drużyny, a nad przebiegiem rozgrywki w każdej z grup czuwa mistrz gry.

Featureban

Celem gry jest pokazanie czym naprawdę jest Kanban i dlaczego warto go stosować. Poznamy, a właściwie doświadczymy poszczególnych praktyk Kanbana, takich jak: wizualizacja pracy, ograniczanie prac w toku, zarządzanie przepływem, transparentność polityk i procedur. Myślą przewodnią trzech rund gry będzie kolejna praktyka Kanbanowa: Doskonalenie we współpracy wraz z ewolucją drogą eksperymentów. Poznamy także najważniejsze miary Kanban-owe.
Na koniec zaś wspólnie zastanowimy się nad praktycznymi zastosowaniami Kanbana w Waszym środowisku. Ponadto zidentyfikujemy jego najważniejsze silne strony oraz możliwości dalszego jego doskonalenia.

Dla kogo jest gra?
Dla najważniejszych uczestników procesu wytwarzaniu produktu, przede wszystkim dla Zespołu Developerskiego, Scrum Masterów, Product Ownerów, a także dla menedżerów zespołów lub działów. Dla wszystkich zainteresowanych stosowaniem efektywnych metod pracy (nie tylko pracy developerskiej).

Business Value Game

Gra business Value Game to zabawna symulacja, która pozwala eksperymentować z różnymi sposobami zarządzania portfelem projektów, szacowania wartości biznesowej, ustalania priorytetów projektów i oceny ROI poprawy procesu. Poznaj biznesową stronę Agile!

Celem tej gry jest
– doświadczyć złożoności wartości biznesowej ,
– przećwicz priorytetyzację Backlog na podstawie wielu czynników,
– uświadomienie wartości ulepszeń technicznych (dług techniczny)
– zrozumienia wagi wiedzy biznesowej podczas priorytetyzacji

Rejestracja pod linkiem http://agilegames.pl/#rejestracja

Znajdź nas na Linked In!

 

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych