Zmodyfikowany egzamin PMP®, zmodyfikowane szkolenie PMP®-Prep

Jak pewnie wie większość zainteresowanych uzyskaniem certyfikatu Project Management Professional (PMP)® z dniem 31 sierpnia 2011 ulega niedużej zmianie zakres egzaminu. Zmiany te opisaliśmy w tekście "Zmiany w egzaminie PMP®".

Zmodyfikowany zakres egzaminu PMP® oznacza także modyfikację naszego szkolenia PMP®-Prep: przygotowanie do egzaminu PMP® oraz modyfikację materiałów szkoleniowych. Czego więc mogą spodziewać się uczestnicy naszego szkolenia przygotowującego do egzaminu PMP® po 31 sierpnia 2011:

  1. Omawiamy wyodrębnione przez PMI umiejętności zarządzania projektami wykorzystywane w wielu obszarach wiedzy oraz wielu grupach procesów, tzw. "cross cutting skills" (nazywane przez nas "umiejętnościami przekrojowymi") oraz ich wykorzystanie w poszczególnych grupach procesów i obszarach wiedzy
  2. Omawiamy cztery grupy zagadnień Kodeksu Etycznego PMI (PMI’s Code of Ethics and Professional Conduct) oraz ich wykorzystanie w poszczególnych grupach procesów i obszarach wiedzy
  3. Prezentujemy szczegółowo standardy aspiracyjne oraz obowiązkowe, należące do czterech grup zagadnień Kodeksu Etycznego PMI
  4. Prezentujemy przykłady zmodyfikowanych pytań egzaminacyjnych, odpowiadających nowej strukturze egzaminu PMP®.

Pozostałe elementy szkolenia pozostają bez zmian. Prowadzący to dalej dr Jerzy Stawicki. Nadal przed szkoleniem przesyłamy egzemplarz standardu A Guide to the Project Management Body of Knowledge (PMBOK® Guide) i oczekujemy wcześniejszego przygotowania się naszych uczestników do szkolenia. Nadal w trakcie szkolenia omawiamy przykładowe pytania egzaminacyjne, a po szkoleniu pomagamy wypracować – jeśli zachodzi taka potrzeba – plan finalnych przygotowań do egzaminu. Bez zmian pozostanie więc nasza autorska, skuteczna metoda prowadzenia szkolenia, sprawdzana od kilku lat podczas naszych szkoleń i weryfikowana przez kolejne osoby uzyskujące certyfikat PMP®.

Przygotowujesz się do PMP®? Chcesz poznać zmiany w zakresie egzaminu? Poznać tą naszą autorska metodę? Przyjdź na szkolenie, najbliższy termin to 5-7 września 2011, kolejny to 23-25 listopada 2011. A jeśli chcecie zorganizować szkolenie zamknięte dla kierowników projektów ze swojej firmy – nic prostszego: wystarczy się z nami skontaktować.

PMP and PMBOK are registered marks of the Project Management Institute, Inc.

Znajdź nas na Facebooku!