Certyfikat PMP® i szkolenie przygotowujące do egzaminu

Jesteś doświadczonym kierownikiem projektu i chcesz zdobyć międzynarodowy certyfikat, potwierdzający Twoje doświadczenie i Twoją wiedzę z zarządzania projektami? Stoisz przed iście szekspirowskimi pytaniami: Który certyfikat wybrać? Jak przygotować się do egzaminu?

Nie, ten diabeł nie jest taki straszny, a odpowiedzi na Twoje pytania są stosunkowo proste.

Który certyfikat? Sądzę, że nie ma się co zastanawiać: certyfikat Project Management Professional (PMP)®, przyznawany przez Project Management Institute (PMI)®. Decyduje o tym kilka punktów:

  • Jest to najbardziej znany i najbardziej szanowany w środowisku zarządzania projektami na całym świecie certyfikat (do końca grudnia 2011 uzyskało go 467 390 osób)
  • Jest to certyfikat potwierdzający wiedzę i doświadczenie praktyczne w zarządzaniu projektem, a nie certyfikat znajomości konkretnej metodyki (jak na przykład PRINCE2®)
  • Choć sporo kosztuje (opłata egzaminacyjna to 555 USD dla osób nie będących członkami PMI i 405 USD dla członków PMI), to jednak znacznie mniej niż certyfikat IPMA (Certified Project Manager, Level C)

A jak przygotować się do egzaminu?  Szczegółową odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tekście W jakich krokach do egzaminu PMP®

Moja główna rada jest następująca: prócz samodzielnego przygotowania i samodzielnej pracy zdecydowanie warto wziąć udział w naszym szkoleniu przygotowującym. Podczas szkolenia, w 3 dni w systematyczny sposób uporządkujemy Twoją wiedzę, wyjaśnimy pytania i wątpliwości dotyczące samego egzaminu i standardu A Guide to the Project Management Body of Knowledge (PMBOK® Guide) oraz różnych kwestii szczegółowych. Przerobimy wiele przykładowych pytań egzaminacyjnych i zidentyfikujemy  także tematy, które jeszcze wymagają Twojej pracy po szkoleniu, Ale uwaga: na szkolenie powinieneś przyjść przygotowany: mając za sobą uważną lekturę standardu PMBOK® Guide no i oczywiście mając choćby ogólną wiedzę z zarządzania projektami. Musisz także spełniać kryteria dopuszczenia do egzaminu określone przez PMI.

Nasze szkolenie PMP®-Prep - w 2-giej połowie 2012 odbywają się w Warszawie w następującym terminie:

  • 28-30 listopada

Dwa ważne dokumenty:
PMP Handbook, opisujący szczegółowo zasady i przebieg egzaminu, łącznie z kryteriami dopuszczenia do egzaminu przez PMI znajdziesz na:
http://www.pmi.org/Certification/~/media/PDF/Certifications/pdc_pmphandbook.ashx
Aplikację o przystąpienie do egzaminu, którą wypełnia się on-line na stronie PMI, znajdziesz na:
http://www.pmi.org/Certification/~/media/PDF/Certifications/PMP%20Application%20Form.ashx

Zapraszam więc na nasze szkolenia przygotowujące do certyfikacji PMP® – wtedy na Twoje dodatkowe pytania będę miał okazję odpowiedzieć osobiście.

PMP is a registered mark of the Project Management Institute, Inc.

Znajdź nas na Facebooku!