1 lutego prowadzimy on-line "Warsztat TeamFlow Professional z grą symulacyjną". Celem warsztatu jest pogłębienie i rozszerzenie - drogą doświadczania i eksperymentowania w bezpiecznym środowisku gry symulacyjnej - znajomości zasad, praktyk oraz metryk Flow Management.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku Merry Christmas and a Happy New Year 新年快乐 Frohe Weihnachten und die besten Wünsche zum neuen Jahr God Jul och Gott Nytt År Поздравления с Новым Годом Buon Natale e felice Anno Nuovo
Zapraszam na warsztat „Gra symulacyjna TeamFlow” jaki prowadzę wraz z Dariuszem Ciechanem podczas 17-tego International Congress PMI Poland Chapter, zarówno 21.11, jak i 22.11.2022.
Zapraszam 9 listopada 2022 w godzinach 18:30 – 19:50 na 1-sze spotkanie (w trybie on-line) - współorganizowanej przeze mnie społeczności Flow Management Polska poświęcone wyzwaniom realizacji celów strategicznych firmy.
W różnych moich wcześniejszych tekstach dotyczących flow, flow management oraz efektywności przepływu przewijało się Prawo Little’a. Nadszedł więc czas na szczegółowe przedstawienie Prawa Little’a i opisującej go formuły:
Konferencja Portfolio Experience 2022 odbędzie się w Warszawie w dniach 6-8 czerwca 2022.
Jedna z moich ulubionych metryk Flow Management to przepustowość (ang. throughput), czyli inaczej tempo dostarczania - liczba prac (zadań) ukończonych w określonym odcinku czasu.
Często podczas warsztatów dotyczących Flow Management i Kanban, jak i podczas pracy z zespołami i kadrą zarządzającą klienta zwłaszcza, gdy omawiamy metody umożliwiające znalezienie wiarygodnych odpowiedzi na pytania:
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy zdrowia i spokoju, pogody ducha oraz nadziei i wytrwałości! Zespół JS Project
W poprzednim tekście “Scrum z Kanban” https://www.jsproject.pl/wiedza/kanban/987-scrum-z-kanban (https://www.jsproject.pl/wiedza/kanban/987-scrum-z-kanban) wyjaśniłem dlaczego warto rozszerzyć Scrum o praktyki i metryki Kanban oraz opisałem jak to zrobić, wprowadzając do Scrum’owego podejścia iteracyjnego i framework’u Scrum, zasady, praktyki oraz metryki podejścia Flow (ang. przepływ).
Zacznę od pytania: dlaczego w ogóle warto rozszerzyć Scrum o praktyki Kanban? Moja odpowiedź wynika z doświadczeń oraz wniosków ze współpracy przy projektach realizowanych przez zespoły stosujące zarówno Scrum, jak i zespoły stosujące Kanban.
Od pewnego czasu obserwuję toczącą się dyskusję – zwłaszcza w świecie szeroko rozumianego IT, choć oczywiście nie tylko - nt. projekt i zarządzanie projektem versus produkt i zarządzanie produktem. Czasem w tej dyskusji padają głosy dość ekstremalne typu: zarządzanie projektem to dawne czasy, należy zrezygnować z zarządzania projektami, itp.
Miło jest mi poinformować, że na stronie https://kanbanguides.org/ (https://kanbanguides.org/) zostało właśnie (7 marca 2022) opublikowane tłumaczenie Kanban Guide, przygotowane przez Maćka Jarosza i przeze mnie.
Dlaczego określenie „odpowiedniej” wielkości zadania do realizacji, czyli angielski rightsizing, jest tak istotne?
Uczestniczyłem w szkoleniach przygotowujących do certyfikacji PMP®. Zarówno wiedza trenera, jego kompetencje, profesjonalizm oraz sposób komunikacji i prowadzenia szkoleń były na najwyższym poziomie.
Grzegorz Boczkowski
Field Service Supervisor
Honeywell Sp. z o.o.