• Zwinne zarządzanie celami - metoda OKR

  SZCZEGÓŁY
 • Akademia Flow Management

  Skuteczne i efektywne zarządzanie

  SZCZEGÓŁY
 • Warsztaty z grą Symulacjną Flow

  Nauka przez doświadczenie

  SZCZEGÓŁY
 • Portfolio Flow - warsztat z symulacją 22-23.03.2023

  SZCZEGÓŁY

 

Portfolio

Blog

Najbliższe szkolenie
08 styczeń 2023

Najbliższe szkolenie

1 lutego prowadzimy on-line "Warsztat TeamFlow Professional z grą symulacyjną". Celem warsztatu jest pogłębienie i rozszerzenie - drogą doświadczania i eksperymentowania w bezpiecznym środowisku gry symulacyjnej - znajomości zasad, praktyk oraz metryk Flow Management.

Życzenia
25 grudzień 2022

Życzenia

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku Merry Christmas and a Happy New Year 新年快乐 Frohe Weihnachten und die besten Wünsche zum neuen Jahr God Jul och Gott Nytt År Поздравления с Новым Годом Buon Natale e felice Anno Nuovo

Gra symulacyjna TeamFlow na Kongresie PMI
10 listopad 2022

Gra symulacyjna TeamFlow na Kongresie PMI

Zapraszam na warsztat „Gra symulacyjna TeamFlow” jaki prowadzę wraz z Dariuszem Ciechanem podczas 17-tego International Congress PMI Poland Chapter, zarówno 21.11,  jak i 22.11.2022.

Flow Management Polska - meetup
04 listopad 2022

Flow Management Polska - meetup

Zapraszam 9 listopada 2022 w godzinach 18:30 – 19:50 na 1-sze spotkanie (w trybie on-line) - współorganizowanej przeze mnie społeczności Flow Management Polska poświęcone wyzwaniom realizacji celów strategicznych firmy.

Prawo Little’a
24 czerwiec 2022

Prawo Little’a

W różnych moich wcześniejszych tekstach dotyczących flow, flow management oraz efektywności przepływu przewijało się Prawo Little’a. Nadszedł więc czas na szczegółowe przedstawienie Prawa Little’a i opisującej go formuły:

Konferencja Portfolio Experience 2022
29 maj 2022

Konferencja Portfolio Experience 2022

Konferencja Portfolio Experience 2022 odbędzie się w Warszawie w dniach 6-8 czerwca 2022.

Przepustowość
02 maj 2022

Przepustowość

Jedna z moich ulubionych metryk Flow Management to przepustowość (ang. throughput), czyli inaczej tempo dostarczania - liczba prac (zadań) ukończonych w określonym odcinku czasu.

Czy wielkość zadania ma znaczenie?
02 maj 2022

Czy wielkość zadania ma znaczenie?

Często podczas warsztatów dotyczących Flow Management i Kanban, jak i podczas pracy z zespołami i kadrą zarządzającą klienta zwłaszcza, gdy omawiamy metody umożliwiające znalezienie wiarygodnych odpowiedzi na pytania:

Życzenia Świąteczne
15 kwiecień 2022

Życzenia Świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy zdrowia i spokoju, pogody ducha oraz nadziei i wytrwałości! Zespół JS Project

Wydarzenia Scrum zorientowane na przepływ (flow)
11 kwiecień 2022

Wydarzenia Scrum zorientowane na przepływ (flow)

W poprzednim tekście “Scrum z Kanban” https://www.jsproject.pl/wiedza/kanban/987-scrum-z-kanban (https://www.jsproject.pl/wiedza/kanban/987-scrum-z-kanban) wyjaśniłem dlaczego warto rozszerzyć Scrum o praktyki i metryki Kanban oraz opisałem jak to zrobić, wprowadzając do Scrum’owego podejścia iteracyjnego i framework’u Scrum, zasady, praktyki oraz metryki podejścia Flow (ang. przepływ).

Scrum z Kanban
28 marzec 2022

Scrum z Kanban

Zacznę od pytania: dlaczego w ogóle warto rozszerzyć Scrum o praktyki Kanban? Moja odpowiedź wynika z doświadczeń oraz wniosków ze współpracy przy projektach realizowanych przez zespoły stosujące zarówno Scrum, jak i zespoły stosujące Kanban.

Czy Product Management zastąpi Project Management?
22 marzec 2022

Czy Product Management zastąpi Project Management?

Od pewnego czasu obserwuję toczącą się dyskusję – zwłaszcza w świecie szeroko rozumianego IT, choć oczywiście nie tylko - nt. projekt i zarządzanie projektem versus produkt i zarządzanie produktem. Czasem w tej dyskusji padają głosy dość ekstremalne typu: zarządzanie projektem to dawne czasy, należy zrezygnować z zarządzania projektami, itp.

Polskie tłumaczenie Kanban Guide
08 marzec 2022

Polskie tłumaczenie Kanban Guide

Miło jest mi poinformować, że na stronie https://kanbanguides.org/ (https://kanbanguides.org/) zostało właśnie (7 marca 2022) opublikowane tłumaczenie Kanban Guide, przygotowane przez Maćka Jarosza i przeze mnie.

„Rightsizing” co to takiego?
01 marzec 2022

„Rightsizing” co to takiego?

Dlaczego określenie „odpowiedniej” wielkości zadania do realizacji, czyli angielski rightsizing, jest tak istotne?

Pozostańmy w kontakcie!

Zapisz się do newslettera

 
Gwarantujemy comiesięczną dawkę informacji o: ciekawych konferencjach, wydarzeniach i tekstach oraz naszych najbliższych warsztatach.
 
 
JS PROJECT z siedzibą w Warszawie przy ul Imbirowej 6c jest administratorem Twoich danych i używa ich wyłącznie w celu wysyłki newslettera. W każdej chwili masz prawo do zmiany lub usunięcia swoich danych poprzez wypełnienie formularza kontakt

Klienci o nas

 • "Szkolenia w których uczestniczyłem były dobrze przygotowane merytorycznie, inspirujące i bardzo praktyczne; były też profesjonalnie prowadzone, w atmosferze sprzyjającej efektywnej pracy. Szczególnie podobało mi się prowadzenie warsztatu "Management 3.0" przez dwóch trenerów z różnym doświadczeniem i różnymi punktami widzenia”

  Artur Pawłowicz
  Head of Global Competence Center MO/BO/Acc Satellites & Reporting
  UniCredit Business Integrated Solutions Branch Poland
 • „Byłem na kilku szkoleniach. Było ciekawie i inspirująco. Polecam”

  Jan Anisimowicz
  Business Excellence Director
  Client&Friends Sp. z o.o.
 • Uczestniczyłem w szkoleniach przygotowujących do certyfikacji PMP®. Zarówno wiedza trenera, jego kompetencje, profesjonalizm oraz sposób komunikacji i prowadzenia szkoleń były na najwyższym poziomie.

  Grzegorz Boczkowski
  Field Service Supervisor
  Honeywell Sp. z o.o.

 • 1
 • 2
 • 3